+48 17 200 05 16          +48 787 350 963          [email protected]

Contemporary Pendant Lighting

Interior

Minimal Rotating Disc Wall Clock

Decoration

Bamboo Zigzag Pattern Basket

Essentials

Sklepy e-commerce, a przesyłki w duchu zero waste

Wypełniacze paczek

Branża e-commerce stanowi ogromną część dochodów większości sklepów, w wielu przypadkach Internet jest jedynym kanałem sprzedaży. Sklepy internetowe wyróżnia sposób sprzedaży, a co za tym idzie ogromna ilość przesyłek przygotowywanych i wysyłanych każdego dnia. Produkty należy zapakować tak, aby były bezpieczne, wygląd przesyłki również jest nie bez znaczenia. Dla wielu osób idee zero waste i less waste są bardzo istotne i pod tym kątem wybierają sklepy, z których zamawiają produkty zapakowane ekologicznie (ekologiczny papier oraz ekologiczne wypełniacze paczek) Czy zatem istnieje sposób, aby przesyłki ze sklepów internetowych były bliskie nurtowi zero waste? Czy można prowadzić sklep internetowy jednocześnie dbając o środowisko? Z pewnością można zrobić wiele, warto skorzystać ze sprawdzonych pomysłów i patentów i wprowadzić je w życie.
Jak pakować produkty do wysyłki w sposób zero waste
Ciężko wyobrazić dziś sobie świat bez sklepów internetowych – dają one wygodę i nowe możliwości zarówno przedsiębiorcom, jak i kupującym. Możliwość sprzedaży produktów w Internecie, daje szansę osiągnięcia ogólnopolskich, a nawet szerszych zasięgów markom, mającym siedziby w małych miejscowościach. Aby zwiększyć grono klientów nie potrzeba już otwierać nowych oddziałów sklepu, wystarczy dobra kampania marketingowa.
Wielu klientów szuka produktów dobrej jakości, ale liczy się dla nich także sposób wysyłki. Odchodzi się od wszechobecnej niegdyś foli stretch czy foli bąbelkowej. Zastępują je inne wypełnienia jak wióra papierowe, czy papier bezgilzowy.
Śladu węglowego nie da się zlikwidować całkowicie, niemniej można go ograniczyć oraz stosować do pakowania produkty zero waste. Przesyłka może być zapakowana w papier z recyklingu, a materiały wypełniające paczkę mogą być papierowe i biodegradowalne. Warto pamiętać, że unikanie plastiku przy pakowaniu produktów pokazuje, że sklep sięga po ekologiczne rozwiązania, dzięki czemu może dodatkowo zyskać w oczach klientów.
Zero waste a wizualna strona marki
Idea zero waste nie oznacza z rezygnacji z estetycznego sposobu pakowania produktów. Wiele firm stara się, aby otwierając paczkę klient poczuł się jakby otwierał prezent. Każdy detal paczki i opakowania jest istotny i dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Nie można zapominać jednak o tym, że przesyłka ma przede wszystkim bezpiecznie dotrzeć do klienta. Jak zapakować przesyłkę estetycznie, bezpiecznie jednocześnie nie używając plastiku?
Bez problemu da się połączyć te kwestie, z dodatkową korzyścią dla środowiska. Doskonałym rozwiązaniem są wiórka papierowe, które stanowią doskonałe zabezpieczenie i jednocześnie pełnią funkcję dekoracyjną. Wióra papierowe mają wiele zalet – są produktem ekologicznym, a dodatkowo nie pylą i dobrze wchłaniają wilgoć. Warto stosować wypełnienie, które jest funkcjonalne, estetyczne i jednocześnie ekologiczne. Wiórka papierowe są produktem w 100% biodegradowalnym, a dodatkowo trwałym, w związku z czym można ich używać wielokrotnie.

Ekologiczne wypełniacze paczek

mogą używać także osoby prywatne pakując prezenty lub przygotowując kosze podarunkowe.
Produkty zapakowane zgodnie z ideą zero waste stanowią dodatkowy atut dla sklepu internetowego lub marki. Ekologiczne trendy widać już u wiodących marek, a także niewielkich firm i sklepów. Trend rezygnacji z plastiku pozwala ograniczyć ilość odpadów. Zmienia się sposób myślenia ludzi i idea zero waste staje się coraz bardziej popularna. Produkty zero waste stosowanie do pakowania i wypełniania przesyłek zyskują na popularności. Jest to trend, który ma wiele pozytywnych stron i warto go naśladować wybierając papierowe opakowania i wypełnienia takie jak wióra papierowe.

Aktualizuję ...
  • Brak produktów w koszyku.